KONZOLOVÉ REGÁLY

Konzolové regály pro ukládání hutního materiálu, plastových profilů, dřeva apod.

Skladování materiálu různých rozměrů a tvarů a dlouhého materiálu – kovových či plastových tyčí, trubek, profilů, plechových tabulí a dalšího hutního materiálu,, dále dřeva a řeziva umožňují tzv. konzolové regály. Tyto univerzální regály necházejí v průmyslu široké využití.

Konzolové regály jsou ideální pro bezpečné a přehledné skladování dlouhého materiálu jako jsou kovové či plastové tyče, trubky, profily, řezivo, plechové tabule apod.

Lze je použít i jako univerzální regály pro skladování materiálu různých rozměrů a tvarů, zejména v případech, kdy jeden rozměr materiálu je výrazně větší než u běžně ukládaného materiálu do paletových regálů.

Systém konzolových regálů je složen z nosných sloupů se spodními, tzv. patními konzolami a konzolami upevněnými po celé výšce sloupu. Na tyto konzoly je ukládán skladovaný materiál. Pro ukládání tyčového materiálu kruhového průřezu a trubek jsou na koncích konzol instalovány vyjímatelné kovové zarážky.

Na konzoly lze instalovat i podlážky pro ukládání nestandardního materiálu, příp. materiálu v bednách apod. Vznikne tak univerzálně použitelný regál. Podlážky jsou nejčastěji zhotoveny z dřevotřískových desek, překližky nebo ocelových roštů.

Ukládání materiálu do konzolových regálů a jeho následný odběr je prováděno jednotlivě ručně nebo manipulační technikou po svazcích nebo balících.