POSUVNÉ REGÁLY S ELEKTRICKÝM POHONEM

Posuvné regály s elektrickým pohonem

Elektricky ovládané policové regály Compactus se využívají v archivech, kancelářích, knihovnách a muzeích. Elektronické ovládání umožňuje také zabezpečení PIN kódem a zajištění přístupových práv pro jednotlivé zaměstnance. Tím splňuje požadavky GDPR k archivovaným dokumentům. Další jejich výhodou je jejich propracovný design.

Posuvné policové regály elektricky ovládáné od společnosti Compactus se vyrábějí ve 2 základních provedeních.

Systém Compactus Dynamic XT je určen zejména pro kanceláře.

Systém Compactus Dynamic XTR je propracovanější a nachází uplatnění zejména v archivech, knihovnách a muzeích.

Posuvné designové policové regály Compactus Dynamic s elektrickým pohonem

Posuvné policové regály s elektrickým pohonem se skládají z kolejového zařízení uloženého buď přímo v podlaze nebo na čisté podlaze, podvozků Compactus se systémem pohonu a nástavby regálů.

Kolejové zařízení je tvořeno vodícími a pojezdovými kolejnicemi a řetězem, vedeným podél jedné z těchto kolejnic, do kterého zabírá ozubené kolo ovládacího mechanismu. Robustní provedení kolejnic z válcované oceli a masivní kovaná kola uložená v kuličkových ložiskách zaručují za běžných provozních podmínek dlouhodobě hladký a tichý chod posuvných regálů.

Kolejnice jsou uloženy buď v průběhu stavby do podlahy a nebo se instalují na stávající podlahu. Prostor mezi kolejnicemi instalovanými na podlaze je následně vyplněn dtd deskami s protiskluzovou úpravou s umyvatelným povrchem v provedení Terrazzo. Toto provedení nevyžaduje žádné zásahy do stávající podlahy – instalace kolejového zařízení včetně podesty je bez kotvení!

Podvozky posuvných regálů jsou vyrobeny z ocelových profilů o síle 3 mm, výška podvozku je 150 mm. Světlá výška podvozku nad kolejnicí je 12 mm. Podvozky jsou lakovány vypalovací práškovou barvou.

Jako nástavba je použit policový regál SYSCO®, který sestává ze svislých nosných rámů s pravidelným děrováním v rastru 20 mm, vyrobených z ocelového plechu, a vodorovných polic ze stejného materiálu. Všechny svislé rámy jsou vyrobeny jako plné – ne otevřené. Police jsou pro zvýšení tuhosti několikanásobně profilovány. Police nemají žádné ostré hrany a rohy.

V rámech jsou police uchyceny pomocí speciálních háčků, díky čemuž je zajištěna velice snadná výšková přestavitelnost. Háčky jsou zcela zapuštěny do polic, takže nemůže dojít k poškození ukládaných archiválií.

Rámy i police jsou oboustranně lakovány práškovou vypalovací barvou se zvýšenou odolností proti otěru. Stabilita regálů v podélném směru je zajištěna diagonálami.

Pohyb a ovládání posuvných regálů je zajištěno pomocí elektromotoru uloženého v každém podvozku posuvného modulu. K ovládání slouží přehledný a jednoduchý ovládací panel. Jako zdroj elektrické energie je potřeba běžné elektrické přípojky 230 V, elektromotory pak využívají stejnosměrného proudu 24 V.

Základní rysy systému Compactus® Dynamic:

■             Jednoduchá instalace formou „Plug and play“.

■             Ovládací panel, vybavený rozměrnými snadno použitelnými tlačítky, které umožňují intuitivní

obsluhu bez nutnosti speciálního školení uživatelů.

■             Možnost ovládání regálů s plnou náručí, bez nutnosti uvolnit aspoň jednu ruku.

■             Ovládací panel může být umístěn v libovolné výšce čelního panelu, aby tak byla umožněna snadná obsluha osobám s nízkým vzrůstem nebo osobám na invalidním vozíku.

■             „Soft start“ a „Soft stop“ – rozjezd a zastavování modulů je pozvolné, nedochází k rázům.

■             Systém monitorování proudu v motoru (MCMS) – základní bezpečnostní prvek, kterým jsou vybaveny všechny posuvné moduly. MCMS průběžně kontroluje příkon motoru a při jeho změně, která je vyvolána tlakem proti pohybu modulu vydá okamžitě příkaz k nouzovému zastavení.

■             Distanční senzor – sleduje vzdálenost vedlejšího posuvného nebo stacionárního modulu nebo vzdálenost od stěny.

■             Vnitřní diagnostika ovládacího panelu průběžně sleduje stav systému a v případě problémů hlásí závadu pomocí zobrazování chybových kódů.

Mezi další benefity systému posuvných regálů s elektrickým pohonem Compactus Dynamic patří možnost určení přístupových kódů pro jednotlivé posuvné moduly. Tím je zaručena možnost přístupu jednotlivých pracovníků pouze do určených uliček. Dále tento systém umožňuje nastavení ventilačního módu, rozestupů jednotlivých posuvných modulů atd.

Pokud tedy hledáte designové posuvné regály s elektrickým pohonem, obraťte se na nás. Rádi Vám poradíme, jaké budou pro Vaše potřeby nejvhodnější!

Posuvné regály s elektrickým pohonem Posuvné regály elektrické Policové regály Compactus Dynamic Policové regály Compactus elektrické Designové policové regály Regály Compactus Dynamic Regály s elektrickým pohonem Posuvné regály s elektrickým pohonem Praha Posuvné regály s elektrickým pohonem Altic Point Regály posuvné s elektrickým pohonem Elektrický pohon regálů